Ağrıyan Diş için Kesin Çözümler

Byfarude

Nis 16, 2022 #bi profenid diş ağrısına iyi gelirmi, #c vitamini diş ağrısı, #coldaway c diş ağrısına iyi gelirmi, #diş ağrısı a, #diş ağrısı a ne iyi gelir, #diş ağrısı ağrı kesici, #diş ağrısı ağrı kesici ekşi, #diş ağrısı aidin salih, #diş ağrısı antibiyotik, #diş ağrısı apranax, #diş ağrısı arveles, #diş ağrısı ateş yaparmı, #diş ağrısı ayeti, #diş ağrısı baş ağrısı, #diş ağrısı başa vurur mu, #diş ağrısı bebeklerde, #diş ağrısı belirtileri, #diş ağrısı boğaza vurur mu, #diş ağrısı boyun ağrısı yaparmı, #diş ağrısı burun kanaması yaparmı, #diş ağrısı buz, #diş ağrısı c, #diş ağrısı calpol, #diş ağrısı caps, #diş ağrısı cataflam, #diş ağrısı cehennem azabı, #diş ağrısı çekenler, #diş ağrısı çene şişmesi, #diş ağrısı çeneye vurur mu, #diş ağrısı çeşitleri, #diş ağrısı çizimi, #diş ağrısı contramal, #diş ağrısı covid, #diş ağrısı covid belirtisi mi, #diş ağrısı çözüm, #diş ağrısı çözümleri, #diş ağrısı cübbeli, #diş ağrısı çürük, #diş ağrısı duası, #diş ağrısı için, #diş ağrısı için dua, #diş ağrısı için ilaç, #diş ağrısı için okunacak dua, #diş ağrısı için okunacak dua arapça, #diş ağrısı nasıl kesilir, #diş ağrısına iyi gelen dua, #diş ağrısına ne iyi gelir, #hepatit b diş ağrısı, #ibucold c diş ağrısı, #ibucold c diş ağrısına iyi gelirmi, #ibucold c nedir diş ağrısına iyi gelirmi

Başınız çarpıyor, diş etleriniz zonkluyor ve ağzınız ağrıyor ve hassaslaşıyor. Diş ağrın var . En kısa zamanda diş hekiminize görünün . Bu arada, kısa süreli rahatlama sağlamak için bu ev ilaçlarını kullanın.Özellikle Reçetesiz Verilmeyen Bir İlaç Varki Bunun İsmi Apranax Plus’tır Bu ilaç Reçetesiz Verilmemektedir Fakat Kesin Çözümlerden Biridir.

Tuzlu Su Durulama

Dişçiye gidene kadar yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri ağzınızda ılık, tuzlu su çalkalamak . İyi bir karışım, yarım çay kaşığı sofra tuzuna 8 ons sudur. Tükür , yutma. Ayrıca, sıkışmış olabilecek yiyecek parçalarını çıkarmak için ağrıyan dişin çevresini nazikçe diş ipi ile temizleyebilirsiniz.

Hidrojen peroksit durulama

Tuzlu suya alternatif olarak, eşit miktarda hidrojen peroksit ve su çözeltisiyle durulayın. İyice durulayın ve tükürün. Hidrojen peroksiti yutmayın.

Antibiyotik Ağrı Kesiciler

Diş hekimleri çocuklar için asetaminofen önermektedir . Yetişkinler için ibuprofen ve naproksen gibi reçetesiz satılan ilaçları seçin . Aspirini seçerseniz yutun – doğrudan dişinizin veya diş etlerinizin üzerine koymayın . Bu halk ilacı işe yaramıyor ve ağzınızın iç kısmına zarar verebilir.

Soğuk Hava Sendromu

Yüzünüz şişmişse, ilk 24-36 saat boyunca yanağınıza bir buz torbası koyun. Özellikle dişinizi kırdıysanız veya gevşettiyseniz , ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir . Şişme ayrıca dişinizin köklerinde apse , irin kesesi ve pislik olduğu anlamına da gelebilir . Bu, çenenizde ve diğer dişlerde ciddi enfeksiyonlara neden olabilir. İşaretler ateş ve kırmızı diş etlerini içerir.

OTC anestezikler

Bu ağrı kesici jelleri ve sıvıları doğrudan ağrıyan dişe ve yakındaki diş etlerine uygulayın. Ağzınızı bir süre uyuşturacak benzokain içerirler . Ancak bunlar yalnızca kısa süreli kullanım içindir.

Buz Tedavisi

Vücudunuzun ağrıyan dişiniz ile aynı tarafına, elinize biraz buz koyun . Başparmağınız ve işaret parmağınız arasındaki buzu 7 dakika veya bölge hissizleşene kadar ovalayın. Neden çalışıyor? Araştırmacılar, buzun beyne giden ağrı sinyallerini durdurduğuna inanıyor .

Karanfil Yağı

Bu doğal ilaç ağrıyı uyuşturur. Doğrudan ağrıyan bölgeye sürün veya bir pamuk topunu ıslatın ve diş ve diş etlerine sürün. Reçetesiz satılan diş ağrısı jellerindeki uyuşturucu madde olan benzokain kadar etkili olabilir.

Diş Ağrısı Alternatif Çözümler

Bu standart seçeneklere ek olarak deneyebileceğiniz bazı alternatif çözümler de var. Çoğunun işe yaradığı kanıtlanmadı. Ve herhangi bir evde çare, bir süre daha iyi hissetmenizi sağlayabilir, ancak diş ağrınızı dindirmez.

Sarımsak

Bu karanfillerden birini ezdiğinizde, yağlı bir sıvı ve doğal hastalık savaşçısı olan allisin salgılarsınız. Ağrıyı hafifletecek mi? Bu net değil. Ancak dişinize bir parça sarımsak çiğnemeyi veya doğranmış parçaları yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Denemek güvenli.

Diş Ağrısı Bitkisi

Böyle bir adla, semptomlarınızı hafifletmek için bu kesin bir bahis gibi görünebilir. Bu bitkinin farklı türleri tüm dünyada yetişir ve yağı birçok ürünün bir bileşenidir. Ancak bu bitkinin diş ağrısını gerçekten hafifletip hafifletmediği net değil.

Vanilya Özü

Vanilya özünde alkol vardır. Alkol ağrıyı bir süreliğine uyuşturur ve vanilyadaki antioksidanlar iyileşmesine yardımcı olabilir. Ağrıyan dişinize ve diş etinize küçük bir miktar koymak için parmağınızı veya bir pamuk topunu kullanın.

Nane Çayı

Soğutulmuş bir nane çayı poşeti ağrıyan dişinizi ve diş etlerinizi yatıştırabilir.

Geleneksel Şifa

Dünyanın bazı bölgelerinde, geleneksel şifacılar ve şifalı bitkiler, diş ağrısına yardımcı olmak için diğer birçok bitkinin farklı kısımlarını kullanır. Ne kadar iyi çalıştıkları belli değil. Bunlar şunları içerir:

1– Boyalı ısırgan
2– mavi mine çiçeği
3– Hindistan cevizi kabuğu
4– Guava yaprakları
5– Kola fıstığı
6– Okaliptüs yaprakları
7– mango kabuğu
8– pençe yaprakları
9– Tatlı patates
10– ayçiçeği yaprakları
11– Tütün yaprakları
12– Diş Hekimi Ne Zaman Görülür?

Aşağıdaki Durumlarda Bir Dişçiye Görünün:

Herhangi bir ağrınız var. Kısa süreli ağrı bile dikkat edilmesi gereken bir diş problemi anlamına gelebilir.
Bir patlama veya tıklama sesi ile birlikte çene ağrınız var ; bu, temporomandibular eklem bozukluğunu (TME) işaret edebilir.
Takip etmek

Diş Bakımı Arıyorsanız:

. Diş hekimi dişlerinize bakacak ve ağrının kaynağını teşhis etmek ve tedavi önerilerinde bulunmak için bir röntgen çekebilir.
. Enfeksiyon belirtileri varsa, diş hekimi bir antibiyotik reçete edebilir.
. TME tedavisi, diş gıcırdatma, stres azaltma teknikleri veya ameliyatı önlemek için bir ağız koruyucu içerebilir.

diş çürüğü ağrısı belirtileri
çürük diş ağrısı belirtileri
çürük diş ağrır mı
diş ağrısı dua
diş ağrısı doğal çözüm
diş ağrısı dudak uyuşması
diş ağrısı dolorex
diş ağrısı duası yasin
diş ağrısı duası nasıl okunur
diş ağrısı damağa vurur mu
d vitamini eksikliği diş ağrısı yaparmı
diş ağrısı ekşi
diş ağrısı evde nasıl geçer
diş ağrısı en etkili ilaç
diş ağrısı emojisi
diş ağrısı en fazla kaç gün sürer
diş ağrısı elma sirkesi
diş ağrısı enseye vururmu
diş ağrısı etkileri
diş ağrısı eodev
diş ağrısı fısfıs
diş ağrısı fotoğrafları
diş ağrısı forum
diş ağrısı fırçalayınca geçer mi
diş ağrısı felç yapar mı
diş ağrısı frekansı
diş ağrısı fren hidroliği
dis agrisi faranjit yaparmi
diş ağrısı göze vurur mu
diş ağrısı geçirme
diş ağrısı gargara
diş ağrısı geçirme duası
diş ağrısı geçmiyor
diş ağrısı geçiren dua
diş ağrısı gargara ilaç
diş ağrısı geçer mi
largopen 1 g diş ağrısı
diş ağrısı peygamber efendimizin
diş ağrısı üçün dua
diş ağrısı psikolojik olabilir mi
üst diş ağrısı
üst diş ağrısı neden olur
üst diş ağrısı nasıl geçer
ağız diş ağrısı
ön diş ağrısı nedenleri
diş ağrısı hapı
diş ağrısı hangi ilaç iyi gelir
diş ağrısı hamilelik belirtisi mi
diş ağrısı hadis
diş ağrısı hızlı çözüm
diş ağrısı hangi antibiyotik
diş ağrısı hangi vitamin eksikliği
diş ağrısı hafifletme
hafif diş ağrısı
her diş ağrısı çürük müdür
diş ağrısı ıcd kodu
dıs agrısı ıcın dua
dıs agrısı ıcın acıl cozum
dıs agrısı ıcın agrı kesıcı
dıs agrısı ılacları
diş ağrısının ingilizcesi
hamılelıkte dıs agrısı ıcın ne yapılmalı
diş ağrısı için allah’ın isimleri
diş ağrısı için dua arapça
diş ağrısı için sprey
diş ağrısı için ne yapmalı
ne iyi gelir diş ağrısına
diş ağrısı i
diş ağrısı jeli
diş ağrısı jetokain
diş ağrı jeli
diş jeli ağrı kesici
diş ağrısı için jel
diş ağrısı için jel yetişkinlerde
bebek diş ağrısı jel
diş eti ağrısı jeli
diş ağrısı karanfil
diş ağrısı kaç gün sürer
diş ağrısı kesin çözüm
diş ağrısı kola vurur mu
diş ağrısı kesici
diş ağrısı kulağa vurur mu
diş ağrısı kaç günde geçer
diş ağrısı karanfil yağı
geralgine k diş ağrısı

By farude