Burun Estetiği Nedir ?

İnsan Burun estetiği Vasıtası ile buruna Güzel doğal ve uyumlu bir estetik görünüm kazandırmak; Hava yollarını daraltan deformasyonlar ortadan kaldırılır ve “rahat bir ventilatör” sağlanır.Rinoplasti ameliyatından sonra kısa sürede iyileşme sağlanır ve kişi hem estetik hem de fonksiyonla buluşan sağlıklı bir buruna sahip olur ve yüzünü doğal ve güzel bir görünüme kavuşturur.Bunada rinoplasti denmektedir

Rinoplastinin amacı; burnun herhangi bir nedenle orantısız yapısını düzeltmek ve kişinin hayal ettiği doğal ve güzel görünümü sağlamaktır. kişinin ihtiyaçları.burun ameliyatı, Estetik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir, burun bir bütündür ve en önemlisi sizi ameliyat edecek uzmanın rinoplasti tecrübesine sahip olması ve estetik problemlerin yanı sıra burnun sağlıkla doğrudan ilgili yapısının da olmasıdır. ilişkili Rinoplasti, burun eğriliği ve burun tıkanıklığı gibi problemlerin tedavisini de sunar.

Burun Estetik Görünümü Neden Çok Önemlidir ?

İnsan Burnu Doğal Olarak Yüz’e Bakıldığında ilk Dikkate Çarpan Organlardan Biri Olarak Bilinmektedir. Burnunun görünümünden şikayet eden, gerçekçi arzuları olan ve sağlık sorunları olan herkes burun estetiği yaptırabilir.

Ayrıca burundan nefes almakta zorlanan kişilerde hava yolu açıkken burnunun şekli değiştirilebilir. Her insanın yüz şekli ve ideal burun şekli farklıdır. Burnun estetik görünümünü belirleyen en önemli faktörönemli kriterler; Burnun simetrisi, burnun bölümleri ve burnun yüz hatlarıyla uyumu arasındaki ilişkidir.

Simetri: Burnun estetik görünümü için kriterlerin başında “simetri” gelir. Burundan bakıldığında sağ yarı ve sol yarı simetrik olmalıdır. Burunda eğrilikler ve sağa veya sola sapmalar. sol, çoğunlukla travma nedeniyle, simetrik görünümü bozuyor

Oran: Burun deliklerinin genişliği iki göz arasındaki mesafeye uygun olmalı Burun ucu, burun deliklerinin içini gösterecek kadar yüksek veya kapatacak kadar alçak olmamalıdır. tamamen.Burun ucu ile üst dudak arasındaki açı erkeklerde 90-95°, kadınlarda 95-105°’dir

Önemli: bir kriter Burun genişliğinin ağız genişliğine oranı, uzunluk ve genişlik oranı Bu ikisi arasındaki oranı ideal standartlara getirmek, doğal bir görünüm sağlar, bu da pahalının altın oranına katkı sağlar.

Rinoplasti Nedir ? Kimler Rinoplasti İçin Uygundur ?

1- Burundaki şekil bozukluklarını giderin
2- Burun kemerinin veya burun ucunun şeklini değiştirin
3- Burnu küçültün veya büyütün
4- Burun deliklerini küçültün
5- Burun köprüsü ile alın veya burun ucu ile dudak arasındaki açıyı değiştirin
6- Burun kemiğinin büyümesi, burun kemiğinin eğriliği (septum septum) gibi nefes almayı zorlaştıran ve burunda normalde olmaması gereken yapıları (polipler) gibi şekil bozukluklarını gidermek için kullanılır.

Burun Estetiği Yapıldıktan Sonra Yapılması Gereken Unsurlar !!

Burun estetiği ameliyatı hemen sonrası en önemli noktalardan biri kafa bölgesindeki gerilimi artırabilecek durumlardan kaçınmak için travmanın farkında olmaktır. Rinoplasti aynı gün yapılır; Bir gün hastanede kalmayı gerektirir.

Rinoplasti sonrası burun çevresinde hafif ağrı olabilir.Bu durum tamamen normaldir. Analjezikler tıbbi gözetim altında alınabilir. Burun çevresi ve göz altı şişlik ve morlukları iki gün içinde artacak ve bir hafta sonra normal görünümüne dönecektir.

Ortalama yedi gün sonra doktor tarafından tüm tamponlar ve küfler çıkarılır ve iyileşme süreci doğal yapısını yeniden kazanmaya başlar. .Daha sonra 7-10 gün bandajla tutulabilir.Yaklaşık 3 hafta sonra şişlik büyük oranda azalır ve hastanın cerrahi görünümü düzelir.Hastane Randevu alma

By farude