Miyon Bayanlar Arasında Yüzde 20 Oran ile Çoğunlukla Rahim Kasları içerisinde Yani ”[Bayan Genital Bölge]” de Bulunmakta Olan iyi Huylu Kütle’ye Miyom Deniyor.Miyom’un Bazı Türleri Uzun Zaman Boyunca Kendini Belli Etmeden Vücutta Durabildiği Belirgin Bir Olaydır.Düzenli Ve Sürekli Kontrol Altında bulunmayan bayanlar Çoğunluğu bunu Farketmeden Yaşamaktadır.Bir Çok Kez Kötü Yollara Sebep Olduğu’da Bilinmektedir.

Rahim’de Miyom Belirtileri !!

Kanama: Rahim’de Kanama Olması’nın En Büyük Temellerinden Biri Miyom Oluştuğu ve Kütlelerin Çoğalması Ve Rahim’de yer Alması’nın En Büyük Sebeplerinden Biridir Kanama.

Dış Rahim’de Bulunan Miyomlar: Kadınların Dış Rahmin’de Bulunan Miyomlar Kanama yapılmasına Sebep Olmaz Fakat ilerde Büyük Sıkıntılara Yol Açmaya Meyilli Olduğunu Bilmenizi isteriz.

Adet Kanama Düzensizliği : Bayanların Adet Düzensizliği Kanamalarının En Büyük Etkenlerinden Biri Olan Rahim Dışında Bulunan iyi huylu Kütlelerin Zaman içerisinde Büyüyüp Kanama’nın Çoğalması Ve Adet Düzensizliği Oluşturmasına Sebep Olur.

Rahim’de Ağrı Yakınması Nedir !!

Rahim’in iç Bölge’sinde Bulunan Miyoplar Özellikle Adet Ağrısı’nı Çoğaltmaktadır.Yine Rahim Dokusunda yerleşen Miyoplar 5 yada 6 cm’den Daha Büyük Boylara ulaşırlar ve sayıları fazla ise bel ve kasık bölgelerinde ağrıya yol açabilirler.Fakat Rahim’in Dış Bölgesin’deki Miyomlar Çok Büyük Boyutlara Ulaşmaz iseler Ağrılara Yol Açmazlar

Yalnız Bu Miyomlar Komsu Organlara Yaptıkları Baskı’dan Dolayı Yakınmalara yol Açabilirler.Örneğin: Rahim Ön Duvarından Dışarı Doğru Büyüyen Bir Miyom idrar Kesesine Bir Baskı Yaparak Sık Sık idrara Çıkma Alt Karın’da Rahatsızlık Hissi Oluşturabilir.

Yine Rahim’in Arka Tarafına Doğru Büyümüş Bir Miyom Kalın bağırsağın Sol Kısmına Baskı yaparak Kabızlık Ve Bel Ağrısı Gibi Rahatsızlıklara Yol Açmaktadır.

By farude