İnsanların Bir Çoğun’da Sırt Bel Ağrısı Belirtileri Yüksek Oranda Oluşmaktadır.Bunun Bir Çok Sebepleri Ve Nedenleri Oluşmaktadır.bunların Çoğu için Sizlere Gerekli tedavi yöntemlerini Aşşağıda yazımızın Devamında Göstermekteyiz. Sırt ve bel ağrısı kötü bir şeydir! Aydınlık bir gün karanlık tarafından gölgelenebilir. Bu yazıda tekrar arkadaş olmanızı istiyoruz! İşte sırtınızın neden ağrıdığını ve bu konuda neler yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacak bazı iyi bilgiler. Makalenin altında egzersizler ve sırtınız tamamen düz değilse çözümler bulacaksınız.

1- kendi kendine tedavi
2- Sırt ağrısının yaygın nedenleri
3- Hastalığın olası teşhisi
4- Sırt ağrısının yaygın belirtileri
5- Sırt ağrısı tedavisi
6- Egzersizler ve eğitim
7- Sırt sorunları hakkında sık sorulan sorular

Evde Kendin Tedavi Nasıl Uygularsın !!

Sırt ağrınız olduğunda yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri hareket etmeye devam etmektir. Nazik kendi kendine egzersiz ile birleştiğinde, sıkı kasları ve sert eklemleri serbest bırakmaya yardımcı olabilir.

Ancak ağrı tedavisini önermiyoruz. İki taraflı ağrıya neden olabileceğinden uzun süre. Mümkünse profesyonel yardım alın (bir chiropractor veya fizyoterapist. Diğer özel önlemler arasında hareket noktası/masaj topları, triko eğitimi, örneğin önleme, biofreeze soğutma yer alır) veya kombine sıcak/soğuk kompres kullanımı.

En önemli şey, acınızı ciddiye almanız ve bu konuda bir şeyler yapmanızdır.

Sırt ağrısı Türkiye nüfusunu etkileyen bir hastalıktır. Bir yıl içinde, yaklaşık yarımızda sırt ağrısı ve yaklaşık %1’inde kronik sırt ağrısı vardı. Bu teşhisin Norveç için çok büyük bir sosyo-ekonomik maliyeti var, neden? Daha önleyici tedbirler almıyor musunuz? Çok fazla konsantre olmuyor musunuz ?

SIRT AĞRISININ EN BÜYÜK SEBEPLERİ

Sırt ağrısının en yaygın nedenleri gergin kaslar (gerilmeler) ve zayıf eklem hareketliliğidir.İşe yaramazsa, yakındaki sinirlerin tahriş olmasının yanı sıra ağrı ve işlev bozukluğuna neden olabilir. Bu yüzden üç ana nedeni özetliyoruz:

1- İşlevsiz Kas
2- kıvrımların işlevi
3- sinir tahrişi

Mekanik tasarımın kaçınılmaz bir parçası olduğunu düşündüğünüz sinirleri uyarmak – performanslarını değiştirmek ve nihayetinde mekaniğe zarar vermek. Bu nedenle sırt ağrısını azaltmak için egzersiz yaparken hem kasları hem de eklemleri tedavi etmek önemlidir.

TEKRARLAYABİLECEK TEŞHİSLER

Aşağıdaki listede, sırt ağrısına yol açabilecek çeşitli teşhisleri inceledik. Bazıları fonksiyonel tanılar, diğerleri yapısaldır.

Artrit (Artrit)
osteoartritten
kalça kilidi
belki
Erector spinae (sırt kası) tetik noktası
Gluteus medius miyalji/tetik nokta (gluteus medius kasları bel ağrısına neden olur)
İliocostalis lumborum miyaljisi
Siyatik
alt sırt, göğüs, kaburgalar ve/veya kürek kemikleri arasında eklem kilitlenmesi (aralık)
lumbago
Sırttaki kas düğümleri / miyalji:
Aktif noktalar her zaman kastan kaynaklanan ağrıya neden olur (örn. quadratus abdominis / posterior ekstansör miyalji) Hafif
tetikleyiciler basınç, aktivite ve zorlanma yoluyla ağrıya neden olur
sırt sarkması
Quadratus lumborum (QL) miyaljisi
Skolyoz (omurga hasarına bağlı olarak kas ve eklem kusurları yüklenebilir)
Arka lomber spinal stenoz

Çok sayıda hastalığın nedenleri ve teşhisleri vardır. Çoğu kas gerginliği, işlevsiz eklemler ve sinir tahrişi ile ilgilidir. Kendi kendine geçmezse, sırt ağrınızın giderilmesi için bir chiropractor veya fizyoterapistle görüşün. değerlendirildi.

By farude