Böbreklerinizi Temizlemek için En iyi Doğal Bitkisel Yöntem Tedavileri

İnsanlarda Bilindiği Üzere Gündelik Yaşantılarımızda Vücudumuzda Bizlere En Çok Endişe Yaratan Ve Bizleri Strese Sokan Organlarımızdan Biri Böbreklerimizdir.Tükettiğimiz Gıdalardan Çoğu Zaman Etkilenen Organımız Böbrek için Bir Çok Doğal Tedavi Yöntemleri ile İlaç Tüketimi Yapmadan

Sadece Bitkisel Ürünlerin Kullanımı ile Böbreklerimizi Nasıl Temizleyip Güzel Rahat Bir Yaşam Sürmemiz için Bazı Yöntemleri Birazdan Aşşağıda Bulunan Yazımızın Devamında Sizlerle Paylaşacağız.

Günümüzde En Çok Rastladığımız Koyu idrar ve idrar’da Yanma Hissi Kan Gelmesi Ve buna Benzer Bir Çok Sorunların Ana temeli Tükettiğimiz Gıdaların Böbreğimize Vermiş Olduğu Zararlar Olmasıdır.

Böbrek Hastalığı Belirtileri Nelerdir !!

Peki böbrek hastalığının belirtileri nelerdir, böbrek hastalığına iyi gelen besinler nelerdir, böbrekleri hangi besinler temizler, böbrek hastalığını hangi besinler önleyebilir?yiyeceklerden kaçınılmalıdır?

En ufak bir şüpheniz bile varsa mutlaka doktorunuza başvurmalı ve gerekli tetkikleri yaptırarak böbreklerinizin sağlığı hakkında doğru bilgi almalısınız, özellikle aşağıdaki belirtilerden herhangi biri veya tamamı sizde varsa hemen harekete geçmelisiniz.

Şunları yaşarız: idrar üretim sıklığında değişiklikler (azalma veya aşırı artış) idrarın yapısında değişiklikler (örn. köpüklü, kabarcıklı veya kanlı idrar) vücutta ödem ve şişlik aşırı titreme Yorgunluk Açıklanamayan kaşıntılı cilt Nefes darlığı İştahsızlık, hissetme veya hasta olma Baş dönmesi, konsantrasyon güçlüğüVücudun her iki tarafında veya sırtta ağrı

Böbreklerimizi Hangi Bitkisel Ürünler Hayatta Tutar !!

Vücudunuzun böbreklerinizi sağlıklı tutmasına yardımcı olan yiyecek ve içecekler şunlardır: Maydanoz İçerdiği vitamin ve mineraller, özellikle C vitamini sayesinde böbrek sağlığına faydalı olan maydanozu bol bol yiyebilirsiniz.Ancak yemeklerle birlikte çiğ olarak ve pişirilerek tüketilmemelidir.Vücudunuzdaki su seviyesini dengelemeye yardımcı olan maydanozun faydalarından her sabah kahvaltıda bir limon sıkarak faydalanabilirsiniz.

Bol miktarda demir ve çinko içeren kabak çekirdeği, doğru miktarda böbrek sağlığı üzerinde de olumlu etkiye sahiptir.Artık neredeyse her mevsim ulaşabildiğimiz kırmızı elmalar böbreklerimizin sağlığı için de oldukça önemli.Kırmızı elmalar yenilebilir, özelliklerinin sağlıklı kalması sağlanır.

Kabak sadece kısa bir süreliğine bizimle ancak balkabağının böbreklerimize faydaları yadsınamaz.Kabaklar tezgahın üzerine geldiğinde, onları cömertçe derecelendirmeye yardımcı olur. Tabii bu özelliğinden faydalanmak için taze rendeleyip salatada yemek gerekiyor, unutmayın.Isırgan Böbrek sağlığınızı desteklemek için bitki çayları arıyorsanız ilk isimlerden biri ısırgan otunun faydalı bileşenleri sayesinde idrar söktürücü ve kan düşürücü özelliklere sahip olan ısırgan otu çayı olmalıdır.

Böbrekleri rahatlatarak sağlıklı çalışmalarını gösterir ve destekler. Bu özelliklerden yararlanmak için günde 1 bardak içmek yeterlidir. Yoğurt, kalsiyum, D vitamini ve probiyotikler açısından zengin besinlerden biridir.En doğal haliyle tüketilen yoğurt, böbreklerin düzgün çalışmasını ve temizlenmesini sağlayan besinlerden biridir.

Günde bir veya birkaç kez atıştırmalık olarak bir kase ev yapımı doğal yoğurt tüketmeniz yeterlidir.Antioksidan, iltihap giderici ve idrar söktürücü özelliklere sahip doğal maddelerden biri olan limon suyunu sıkmak ve içmek özellikle böbrek taşı sorunu yaşayan kişiler için en çok önerilen yöntemlerden biridir. ılık bir şeyle karıştırılması tavsiye edilir. Karıştırma suyu veya biraz bal.

 

By farude