Çocuklarda Öksürüğün En Çok Sebebi Geniz Akıntısıdır.Bunda da özellikle gribal enfeksiyonlardan Sonra Burun Tıkanıklığı olur ve Sekresyonlar önden Ziyade Arkaya Doğru Akmaya Başlar.Bu Akıntılar Yatında Daha Çok Belirgin olan ve sabaha karşı öksürük şeklinde kendini gösterebilir.Böyle Durumlarda Yapılması gereken ilk şey burun pasajını açık tutmaktır.Buna Benzer Bir Çok Tedavilerin devamı için Makalemizin Devamını Kontrol Etmeniz Gerekmektedir.

Çocuklarda Öksürük Nasıl Tedavi Edilir

Serum,Fizyolojik türü burun damarları yada deniz suyu spreyleri verilebilir.Ortamın Nemli Olması,Buhar Verilmesi Sekresyonların Yumuşamasını Sağlamaktadır.Ama Öksürük Balgamlı Bir Hal Alıyorsa yada Hırıltılı Bir Hal Alıyorsa,Akciğerlere ingiyi Düşünürüz.

Bronşlar işin içine Girdiğinde,Hırıltılar Dışarıdan da Duyulmaya Başlar.Bu Gibi Durumlarda Kesin Bir Hekimin Görmesini Tavsiye Ederiz.

Genelde Çocuklarda Öksürük Şuruplarını Pek Tercih Etmeyiz.Çünkü Öksürükler Bir Refleks Olmaktadır Ve insan Vücudun Öksürmeye İhtiyacı Olmaktadır.

Geniz Akıntısı Pürülan Bir Hal Aldığında Yani burun Akıntısı ile Beraber Yeşil Bir hal Alıyor ise Hele Hele Ateş Eşlik Ediyor ise Enfeksiyonun İlerlediği Kesin Olmaktadır.

Öksürük Sebepleri Arasında Alarjik Öksürükler Çocukluk Çağında Sonbahar Ve ilk baharda Yaygınlık Göstermektedir.

Sonbaharda Gribal Enfeksiyonların Azması Okul Çağındaki Çocukların Enfeksiyonları Bir Birlerine Bulaştırması ilk Baharda da Polenlerden Kaynaklanan Alerjiler Daha Sık Karşılaşılır.

Böylece Çocuklarda Burun Tıkanıklığı Çok Fazla Olmaktadır.Yatınca Sabaha Karşı Öksürükleri Gıcık Şeklini almaktadır.

Yine Bazı Enfeksiyonlarımızda Boğmacada Olduğu Gibi Havlar Tarz’da Öksürükler Olabilir.Larenşit,Bronşolit Gibi Durumlarda Ses Kısıklığı Hırıltılı Öksürükler Karşımıza Çıkabilir.

Bu Gibi Ağır Durumlarda Muhakkak Bir Doktora Görünmeleri Gerekmektedir.

By farude