Genellikle yüz derisinin kusurları, adil cinsiyetin kötü ruh halinin nedeni ve hatta halka açık yerleri ziyaret etme veya randevulara çıkma kısıtlamalarının nedenidir. Sevgili güzeller, kabul etmelisiniz ki cildimizin “tatsız sürprizlerinden” tekrar tekrar kurtulmak yerine, zamanında cilt bakımı ve durumuna göre bakım yapmak daha doğru ve çok daha etkili olacaktır.

Bu çok özen ve endişe nedir? Cevap oldukça basit: temiz tutmak! Ve bu seçenekler de inkar edilemez derecede iyi olsa da, sadece salon prosedürlerini ziyaret etmekten veya özel ürünlerin düzenli kullanımından bahsetmiyoruz. Ancak bugün, yüz cildini evde temizlemek için bazı doğaçlama yöntemlerin kullanımı hakkında sizinle bilgi paylaşmak istiyoruz.

Her şeyden önce, elbette vücudumuzun tüm süreçlerini etkileyen ve beslenmenin sonucu her zaman yüze de dahil olmak üzere görünüme yansıyan beslenme hakkında birkaç söz söylenmelidir. Çok miktarda koruyucu ile birlikte çok miktarda aşırı yağlı gıdaların diyette olmaması, kusursuz yüz derisine doğru ilk ve çok önemli adımdır.

Cildin durumuyla ilgili bu endişeye başlarken bilmeniz gereken ikinci şey, cildin tipidir. Burada, cilt tipinin genellikle saç tipiyle aynı olduğunu belirtmekte fayda var. Bunu kolayca belirleyebilirsiniz, çünkü dedikleri gibi tüm işaretler “yüzünde”. Cildinizin bireysel özellikleri göz önüne alındığında, bakımında olası hatalardan kaçınabileceksiniz.

Cilt Bakımı için Nereden Başlanmalı !!

Yüz derisine dokunurken daima hatırlamanız gereken en önemli kuralları izleyerek başlayın:

ciltte çeşitli iltihaplanma veya açık yaralar varsa derin temizleme prosedürlerine devam etmeyin (tamamen iyileşmelerini beklemek gerekir, aksi takdirde durumu ağırlaştırma riski oldukça yüksektir);

hijyene dikkat edin: cilde herhangi bir maruziyet sadece steril yollarla ve sadece temiz eller ile yapılmalıdır;
bileşenlerin açık gözeneklere daha derin nüfuz etmesi ve sonuç daha etkili olması için buğulanmış cilde temizleyiciler uygulayın;

evde maske hazırlamak için sadece doğal malzemeler kullanın ve kullanılan kozmetiklerin bileşimini dikkatlice inceleyin (hangi bileşenlere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıda anlatacağız).

Buhar ile cilt Tedavi Yöntemleri !!

Buharlama en etkili yüz temizleme prosedürlerinden biridir. Kusurlarla baş etmenin ayrı bir yolu olarak veya karmaşık cilt bakımında ilk adım olarak kullanılabilir. Nem ve yüksek sıcaklık, gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine, kan dolaşımının iyileştirilmesine ve kırışıklıkların yumuşatılmasına katkıda bulunur.

Buhar banyosu yapmadan önce iyice yıkayın. Kuru ve karma ciltler, kısmen veya daha az oranda bir krem, kombinasyon ile nemlendirilmelidir. Yüzün cildini evde buğulamak için sıradan bir sıcak su kabı sizin için uygundur. Yüzünüze 30 cm’den daha yakın olmayacak şekilde suyun üzerine eğilin (cilt hassasiyetinin artmasıyla – 40 cm’den daha yakın değil).

Başınızı bir havluyla örtün, saçınızı örtün ve yaklaşık 10 dakika bu pozisyonda tutun. Burada cildinizin tipini dikkate almak önemlidir: kuru ciltler için 5 dakika süreyle ve üç ayda bir defadan fazla olmamak üzere buhar banyosu yapılmalıdır; normal – ayda bir; yağlı – 15-20 dakika boyunca haftada en fazla iki kez.

Buhar banyolarına teninize uygun çeşitli otlar ekleyebilirsiniz. Örneğin aloe, huş ağacı, ısırgan otu, atkuyruğu otları yağlı ciltler için uygundur; kuru kekik, kekik, nergis için; akneye meyilli ciltler için – aloe, sarı kantaron, muz … Yüzün derisini bitkisel buhar banyosuyla buğulamak için 2 litre suya 2 yemek kaşığı kuru ot veya 4 yemek kaşığı taze ot eklemeniz gerekir. .

İşlemden sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve yüzünüzü yumuşak bir havluyla kurulayın, soğumasını önleyin. Kuru ciltler bir krem ​​ile nemlendirilmeli, yağlı ve karma ciltler ise kese ile tedavi edilmeli, ardından gözenekleri daraltmak için maske uygulanmalıdır.

Cilt için En iyi Doğal Ürünler

İçiniz rahat olsun, buzdolabınızda yüz derisini temizleyen maske veya losyon olarak kullanılabilecek birkaç ürün var. Bu ürünler, kusurlarla mücadelede halk ilaçlarıdır, bu nedenle bu bileşenlerden ev yapımı maskeler yapmayı alışkanlık haline getirirseniz, yüz cildinin tüm bu kusurları sadece hatıralarda kalacaktır!

Ve elbette, bu bileşenleri bir maske , krem ​​veya yüz serumunun bileşiminde gördüğünüzde , bu ilaçtan tam olarak ne bekleyeceğinizi zaten anlayacaksınız.

Yumurta sarısı tüm cilt tipleri, özellikle kuru, çatlamış, pul pul dökülmüş ciltler için harikadır. Nemlendirici bir etkiye sahiptir ve cildi besleyen ve durumunu iyileştiren çok miktarda vitamin ve mineral içerir. Yumurta sarısı yaşa bağlı değişikliklerle etkili bir şekilde savaşır. Ancak, bu ürünün aynı zamanda en güçlü alerjen olduğunu unutmayın!

Maske yapmanın en kolay yolu, sarısı proteinden ayırmak ve yüzünüzü onunla iyice yağlamaktır. 15-20 dakika sonra ılık suyla iyice durulayın. Cildinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak başka malzemeler de ekleyebilirsiniz.

Süt de favori cilt ürünlerinden biridir. Ve herhangi bir durumundaki sütten bahsediyoruz: peynir altı suyu, kefir, ekşi krema, süzme peynir, tereyağı. Sütün çeşitliliği sayesinde çeşitli amaçlara hizmet eder: kuruluk ve pullanma ile savaşır, yumuşatır, nemlendirir, cildi sıkılaştırır, kırışıklıkları giderir, çilleri ve pigmentasyonu aydınlatır.

Yüzün cildini sütle yıkayarak temizleyebilirsiniz: Sütü ılık kaynamış suyla 1: 1 oranında karıştırın ve sabah ve akşam oluşan losyonla yüzü silin.

Ayçiçek yağı , yüz cildi üzerinde karmaşık bir etkiye sahip olan vitaminler ve diğer faydalı maddelerin gerçek bir hazinesidir: kuruluğu, soyulmayı, çatlakları ve kırışıklıkları ortadan kaldırır, gözenekleri temizler, cildi yumuşatır, daha elastik hale getirir, koruyuculuğunu arttırır. özellikleri.

Ayçiçek yağı nemlendirici yerine kullanılabilir – yüz derisine uygulayın, birkaç dakika bekleyin ve artıkları bir peçete ile çıkarın.

Yüzün cildini evde temizlemek için ev yapımı ovma kullanabilirsiniz. Hatırlamanız gereken şey, yüz derisinin hassas ve hassas olduğudur, bu da zarar vermemek veya tahrişe neden olmamak için çok dikkatli hareket edilmesi gerektiği anlamına gelir. Evde en popüler yüz peelinglerini dikkatinize sunuyoruz:

Yulaf ezmesi ve kepek soyma. Yulaf ezmesi ve kepek, yüz derisinin çok sevdiği bir başka mucize üründür, çünkü onların yardımıyla daha temiz, daha genç ve daha çekici hale gelir.

Ayrıca maske yapımında da kullanılabilirler. Yulaf ezmesi ve kepeği soyma olarak kullanmak için, sadece öğütülmeleri ve bir bulamaç oluşana kadar kaynamış su ile karıştırılmaları gerekir. Ardından karışımı yüze uygulayın ve hafif dairesel hareketlerle ovalayın ve vücut sıcaklığında su ile durulayın.


Kahve telvesinden soyma. Evde cilt soyulmasıyla baş etmenin iyi bilinen bir yolu. Kalınlığı yüzünüze uygulayın, biraz kurumasını bekleyin, birkaç dairesel hareketle masaj yapın ve yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.


Portakal soyma. Sebzeler, meyveler ve meyveler güzel bir cilt mücadelesinde büyük yardımcılardır. Portakal kabuğu rendesi yapmak için kabuğunu rendeleyerek elde edilebilecek lezzetine ihtiyacınız olacak. Bir çorba kaşığı nişasta veya un ekleyin ve aynı portakalın suyuyla seyreltin, bu yağlı ve normal cilt üzerinde faydalı bir etkiye sahip olacaktır. Cildiniz kuruysa, portakal suyu yerine taze süt ekleyin.
Kozmetik ovma ve yüz peelingleri , bileşimden başlayıp amaçlarına kadar çok çeşitlidir. Çoğu, yukarıda bahsettiğimiz doğanın armağanları ve yüz derisinin sağlığı ve güzelliği için gerekli maddeler bakımından zengin diğerleri temelinde yapılır.

Bu, mükemmel şekilde temiz bir cilde yaklaşmanıza yardımcı olacak ev ilaçlarının ve prosedürlerinin sadece küçük bir kısmıdır. Aslında cömert doğa, insan sağlığına sonsuz önem vererek bize çok sayıda paha biçilmez hediye verdi. Ve sen ve ben sadece minnettar olabiliriz ve ihtiyacımız olan her şeyin zaten elimizin altında olduğunu hatırlayabiliriz.

doğal cilt bakım yöntem etkileri
doğal cilt bakım yöntemleri evde
doğal cilt bakım yöntemi en etkili
doğal cilt bakım yöntemleri en iyi
doğal cilt bakım yöntemleri en etkili
doğal cilt bakım yöntem formülü
doğal cilt bakım yöntem formülleri
doğal cilt bakım yöntem formu
doğal cilt bakım yöntem formları
doğal cilt bakım yöntem görevleri
doğal cilt bakım yöntem görevi
doğal cilt bakım yöntem günleri
doğal cilt bakım yöntemleri gençleştirme
doğal cilt bakım yöntem ğöz
doğal cilt bakım yöntem ğarası
doğal cilt bakım yöntem ğö
doğal cilt bakım yöntem hesabı
doğal cilt bakım yöntem hareketleri
doğal cilt bakım yöntem haritası
doğal cilt bakım yöntem hangileridir
doğal cilt bakım yöntem hangisidir
doğal cilt bakım yöntem ısı
doğal cilt bakım yöntem ışığı
doğal cilt bakım yöntem ısısı
doğal cilt bakım yöntem ışık kaynakları
doğal cilt bakım yöntem yöntemi
doğal cilt bakım yöntem yöntemi nedir
doğal cilt bakım yöntem yöntemi nasıl yapılır
doğal cilt bakım yöntem yöntemi ile zayıflama
doğal cilt bakımı yöntemler için
doğal cilt bakımı yöntem iyi
doğal cilt bakımı yöntemler ile saç
doğal cilt bakımı yöntemler için basit
doğal cilt bakım yöntem jeli
doğal cilt bakım yöntem jel
doğal cilt bakım yöntem jelibon
doğal cilt bakım yöntem kitabı
doğal cilt bakım yöntem kağıdı
doğal cilt bakım yöntem kursu
doğal cilt bakım yöntem kitabı pdf
doğal cilt bakım yöntemleri kore
doğal cilt bakım yöntemlerle kişisel
doğal cilt bakım yöntem listesi
doğal cilt bakım yöntem laboratuvarı
doğal cilt bakım yöntem limon
doğal cilt bakım yöntem losyonu
doğal cilt bakım yöntemlerle lekeleri
doğal cilt bakım yöntem miktarı
doğal cilt bakım yöntem maskesi
doğal cilt bakım yöntem modülü
doğal cilt bakım yöntem materyalleri
doğal yöntemlerle cilt bakımı nasıl yapılır
doğal cilt bakım yöntem ornekleri
doğal cilt bakım yöntem okul öncesi
doğal cilt bakım yöntem okulu
doğal cilt bakım yöntem okulları
doğal cilt bakım yöntem örnekleri
doğal cilt bakım yöntem özellikleri
doğal cilt bakım yöntem örneği
doğal cilt bakım yöntem ölçeği
doğal cilt bakım yöntem programı
doğal cilt bakım yöntem planı
doğal cilt bakım yöntem pdf
doğal cilt bakım yöntem panosu
doğal cilt bakımı yöntemleri profesyonel
doğal cilt bakım yöntem rehberi
doğal cilt bakım yöntem raporu
doğal cilt bakım yöntem raporu örneği
doğal cilt bakım yöntem soruları
doğal cilt bakım yöntem sistemi
doğal cilt bakım yöntem slayt
doğal cilt bakım yöntem sistemleri
doğal cilt bakım yöntem seti
doğal cilt bakım yöntemleri sıkılaştırma
doğal cilt bakım yöntemleri soyma
doğal cilt bakım yöntemleri saç
doğal cilt bakım yöntemlerle sıkılaştırma
doğal cilt bakım yöntem şekilleri

By farude