Kadınlarda Adet Düzensizliği Neden Olur !!

Üreme Çağındaki Hanımlar Düzenli Bir Adet Döngüsüne Sahiptirler.Düzenli Adet Döngüsünden Bahsettiğimiz Zaman Her Ay Adet Görüyorum Kelimesi Sık Karşılaşmaktayız.Genellikle Hanımlar 21 Gün ile 31 Gün arasında Döngülere Sahiptirler.Kanamalı Adet Günleri 2 Gün ile 7 Gün arasında Sürmektedir.Düzensizliklerin Hakkında Konuştuğumuz Zaman Adetlerin 21 Gün Önceden Gelmesi Veya 35 Günden Fazla Sürmesi Aynı Zamanda 2 Günden Veya 7 Günden Fazla Sürmesini Tanımlamaktayız.

Bununla Birlikte Hanımlar Adet Kanamaları Yaşamaktadır.Yani Normal Döngü’nün Dışında Vajinal Kanama ile Karşılaşmaktadırlar.Düzensiz Adet Kanaması Sebebi En Sık Nedeni Genelde Hormonel Nedenlerdendir.Bunlar içerisinde Polikistik Ovel Dediğimiz Hastalık Aynı Zamanda triyotor Hormanun Ve Süt Hormonunun Normal Salgılanmaması Neden Olarak Gösterilmektedir.

Aynı Zamanda Düzensiz Adet Görmemezliğe Baktığımız Zaman Rahim içinde Var Olan Her Hangi Bir Miyom Her Hangi Bir Polipte Düzensiz Adet Görmeye Neden Olmaktadır.Düzensiz Adet Gören Hanımların Öncelikle Ayrıntılı Öyküsünün Alınması Önemlidir.Ayrıntılı Adet Öyküsü Alındıktan Sonra Adet Düzeni,Kanama Miktarı Ve Adet Kanamasının Var Olduğu Günlerin sayısını

Hesaplandıktan Sonra Hastaların Gereken Değerlendirilmesi Ultrason Yardımı ile Miyop’un Polimin Veya Kanamaya Neden Olan Bir Yapının Varlığı Ekarte Edildikten Sonra Özellikle Kanamalı Günlerde Adetin 2. Veya 3. Gününde Triyoton Hormonları Süt Hormonları Değerlendirilir.Hastalar Ayrı Değerlendirildikten Sonra Onların Adet Düzensizliğine Yönelik Tedaviler Belirlenmektedir.

By farude

Bir yanıt yazın