Büyük Bir Oranda Omega 3 kaynağı olarak somon da Buna Eklenerek çeşitli kaynaklardan temin edilebilir. Genel Sağlık Enstitüleri’ne göre, 3 onsluk bir porsiyon veya yaklaşık 100 gram somon balığı, 0,35 ila 0,59 gram EPA Yani yağ asidi içermektedir

Deniz ürünlerinden elde edilmesine ek olarak, örneğin jel kapsüller ve sıvı gıdalar şeklinde ticari olarak temin edilebilen diyet takviyelerinden de elde edilebilir.EPA içeriği 180 mg ila 600 mg arasında olan jel kapsüller şeklinde ticari olarak temin edilebilir.

Bu arada, dolaşımdaki içmeye hazır sıvı gıda ürünü, şişe başına 1000 mg EPA içerir. Günlük 2 gram EPA alımını elde etmek için kanser hastalarının 200 gram somon artı 1.000 mg EPA’ya ihtiyacı vardır. Somon, uskumru gibi diğer yağlı balıklarla da ikame edilebilir, ancak somondaki EPA içeriğinin şu anda ile en yüksek olduğu anlaşılmalıdır.

Beslenme ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için çeşitli sebze, meyve ve et tüketerek diğer diyet ihtiyaçlarını da karşılamayı unutmayın.Bu nedenle, EPA dahil olmak üzere çeşitli besinleri tüketmek kanser hastalarının kanserle savaşmasına yardımcı olabilir.

By farude