İzmir Kemalpaşa ilçesinde Hizmet Veren Kemalpaşa Kaymakamlığı Hakkında Sizlerin Daha Kolay Ve Daha iyi Bir şekilde Hizmetlerinizi Sağlayabileceğiniz Bilgileri Sosyal Medya Aracılığı ile Randevual.Org Web Sayfamızda Sizlere Tek Bir sayfada bu Bilgileri bir Araya Toplamış bulunmaktayız.Kemalpaşa Kaymakamlığının Vermiş Olduğu bazı Hizmetlerin irtibat Telefon Ve Bilgilerini Aşşağıda Yazımızın Devamında Sizlere Paylaşmış bulunmaktayız.Lütfen Kemalpaşa Kaymakamlığı Hakkında Sizler’de Görüşlerinizi Aşşağıda Yorumlar Kısmında Bizlerle Paylaşırsanız Seviniriz.

Adres: Mehmet Akif Ersoy, İsmet İnönü Cad No:111, 35730 Kemalpaşa/İzmir

Saatler: Açık ⋅ Kapanış saati: 17:30

Mail : [email protected]

Telefon : (0232) 878 1882-1294

Fax : (0232) 878 1440

Kemalpaşa Kaymakamlığı Yol Tarifi

Kemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardım Başvuru Bilgileri

Vakfımız 3294 sayılı kanun çerçevesinde fakru zaruret içerisinde bulunan vatandaşlara yardımlar yapmaktadır.Bu Kanunun amacı; fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne suretle olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş olan kişilere yardım etmek, sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak, sosyal yardımlaşmayı teşvik etmektir.
Vakfımız 2022 sayılı kanun uyarınca 3 çeşit maaş bağlamaktadır. Bunlar;
Engelli Aylığı (18 -64 yaş aralığı en az %40 ve üzeri engelli kurul raporu olan vatandaşlar ile 64 yaş üzeri en az %70 ve üzeri engelli kurul raporu olan vatandaşlar)
Engelli Yakını Aylığı (0-18 yaş arasında %40 ve üzeri engelli kurul raporu bulunan çocukların aileleri)
Yaşlılık Aylığı(65 Yaşını Doldurmuş Vatandaşlar)
2022 Sayılı Kanun dışında vakfımızca bağlanan diğer maaş türleri şunlardır;

Şartlı Eğitim Yardımı

Şartlı Sağlık Yardımı

Şartlı Gebelik Yardımı

Eşi Vefat Etmiş Kadın Maaşı

Öksüz- Yetim Maaşı

Muhtaç Asker Ailesi Yardımı

Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı

Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı

Kronik Hastalık Yardımı

Elektrik Tüketim Desteği Yardımı

Çoklu Doğum Yardımı

Vakfımız öz kaynakları kullanılarak vatandaşlara aktarılan tek seferlik yardım türleri de bulunmaktadır. Bu yardımlar düzenli olmayıp vatandaşların başvuruları sonucu Mütevelli Heyeti’nce değerlendirilmektedir. Bu yardımlar;
Aile yardımı
TKİ Kömür Yardımı (yıllık haneye verilen miktar 2019 itibariyle 775 kg)
Barınma Yardımları
Sağlık Araç Gereç Yardımı
Katılım Payı Geri Ödemesi Yardımı
Vakfımız yardımların yanı sıra GSS kapsamında Gelir Tespiti işlemlerini de yürütmektedir. Bu kapsamda herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve aylık geliri 852 TL’nin altında kalan vatandaşların primleri devlet tarafından karşılanmaktadır.
Vakfımız Yönetimi ve Çalışan Bilgileri
Vakfımızın yönetimi Vakıf Mütevelli Heyeti’nce yürütülmektedir.Vakıf Başkanı ilçe kaymakamıdır. Vakfımızda Müdür, Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi, Büro Görevlisi ,Yardımcı Hizmetli Kadrolarında toplam 5 personel çalışmaktadır. Mütevelli Heyeti’nde ilçe Kaymakamı başkan olarak görev alırken diğer doğal üyeleri ,belediye başkanı, ilçedeki kamu dairesi müdürlerinin bir kısmı ile muhtarların kendi aralarından seçecekleri 2 üye, ve 2 Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi’nden oluşur.Mütevelli Heyeti toplam 12 kişiden oluşmaktadır.

ADRES:
KEMALPAŞA SOS. YARD. VE DAY. VAKFI BAŞKANLIĞI
SOĞUKPINAR MAH.BELEDİYE CADDESİ NO:5
İletişim Bilgileri:
Tel No: 878 19 52-35 00

Kemalpaşa Kaymakamlığı Hakkında Yapılan Yorumlar

Betül Üçüncü – 7 ay önce
Kalabalıkta efelik edenin tenhada özrü kabul olmaz, öğrencilerin önünde bir insanı yerle yeksan etmişseniz, öğrencilerinin önünde de özür dileyecektiniz. Görüntüler çok samimiyetsiz. Sosyal medyada yayımlanmasaydı, bu böyle olmayacaktı. Utandım ben.

ATİLLA ŞEN – 7 ay önce
Mustafa Kemal’in öğretmeni ayakta dinlediği devirden, kaymakamın kaymakam olmasında büyük payı olan öğretmenleri azarladığı bir devre… Hadsiz kaymakam, karaktersiz, zalim kaymakam… Hızır Paşa’lar resmen yeniden doğdu… Seni kaymakam yapan kalemler kırılsın.!

Ramazan öztürk – 7 ay önce
Sayın kaymakam bey yaptığınız hareket çok yanlış. merak ediyorum sizi kim okuttu sizi okutan öğretmenin emekleri aklınıza gelmedimi sizin yaptığınız hareketi kınıyorum. İlçemize layık değilsiniz istemiyoruz burda görev yapmanızı

Merve Ozbey – 7 ay önce
Bizim ülkemizde koltuğa oturanın kendini efendi bizleri de hizmetkâr gb görmesi gb bir durum var..siz hizmetkârsınız halkınıza hizmet ediyorsunuz bunun için ordasınız haddinizi bilin!!!karşınızda değil Öğretmen o okulun hademesi dahi olsa bu hareketi yapmamalısınız bu bir görgü bir edep kuralıdır KINIYORUM!!Sizi yetiştiren de bir Öğretmen Haddinizi Bilin!

Demet Kerastaci – 7 ay önce
Haddini bilmeyen bir ergenin kaymakam olduğu ve bunu haketmeyen güzel ilçedir.

Tlp Usl – 7 ay önce
Öğretmeni utanmadan azarlayan kaymakamın bulunduğu yer

samet samet – 7 ay önce
Öğretmeni aşağılayan zihniyete yazıklar olsun..

O S – 7 ay önce
Zulm ile abad olanın akıbeti berbad olur.

eyup karatepe – 7 ay önce
Beyler bayanlar burası İzmir Kemalpaşa, yanlış ata oynuyorsunuz

Şevval Uz – 7 ay önce
O kaymakam nasıl hala koltuğunda oturuyor?

Fırat Gündogar – 7 ay önce
Sen adam mısın?

fevzi bekteş – 10 ay önce
Tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler

By farude