Kemoterapi Nedir ! Neden Uygulanır !!

Byfarude

Haz 27, 2022 #12 kür kemoterapi ne demek, #3 kür kemoterapi nedir, #4 kür kemoterapi yan etkileri, #6 kür kemoterapi nedir, #abvd kemoterapi nedir, #ac kemoterapi nedir, #adjuvan kemoterapi nedir, #ağır kemoterapi nedir, #ağız yoluyla kemoterapi nedir, #agresif kemoterapi nedir, #akciğer kanseri kemoterapi, #akciğer kanseri kemoterapi ne kadar sürer, #akciğer kemoterapi nedir, #akıllı kemoterapi nedir, #ameliyattan önce neden kemoterapi, #antimikrobiyal kemoterapi nedir, #ayaktan kemoterapi nedir, #en ağır kemoterapi hangisi, #işın tedavisi ve kemoterapi arasındaki fark, #kemoterapi adeti kesermi, #kemoterapi ajan nedir, #kemoterapi akıllı ilaç, #kemoterapi akıllı ilaç isimleri, #kemoterapi akıllı ilaç yan etkileri, #kemoterapi alan hasta, #kemoterapi alan hasta yakınları nelere dikkat etmeli, #kemoterapi alan hastalar için yemek tarifleri, #kemoterapi alan hastalar ne yemeli, #kemoterapi almadan kanser tedavisi, #kemoterapi almancasi nedir, #kemoterapi amacı nedir, #kemoterapi anlamı nedir, #kemoterapi çeşitleri, #kemoterapi ilaçları, #kemoterapi ne demek anlamı, #kemoterapi nedir, #kemoterapi nedir acıbadem, #kemoterapi nedir açıklama, #kemoterapi nedir açılımı, #kemoterapi nedir kısaca, #kemoterapi nedir yan etkileri nelerdir, #kemoterapi port, #kemoterapi tedavisi, #kemoterapi yan etkileri, #kemoterapinin amacı nedir makale, #koruyucu kemoterapi nedir, #neoadjuvan kemoterapi nedir, #palyatif kemoterapi nedir, #sıcak kemoterapi nedir

Kemoterapi İnsan vucüdunun Belirli bölgelerinde bulunmakta Olan Kanser’in Ne Kadar Bölge’ye Yayılıp yayılmadığını Kontrol edip Kanseri Vucüttan Söküp atmak için yapılmakta Olan Bir Tedavi Biçimidir.Kemoterapi Tedavisi’nin Asıl temel amacı aşşağıda Sıralanmaktadır.Kemoterapi Belirli Kanser Hücrelerinin Ne Kadar Vücutta Yayıldığını Görüp Engelleyip Kökünden Kaldırma İşlemine Kemoterapi Denir..

Kanseri Tamamen Bitirmeye Çalışın – Bu Çalışmaya Kanseri iyileştirme Denir diğer tedavileri daha etkili hale getirmeye yardımcı olur. örneğin, kemoterapi radyoterapi ile birleştirilebilir (radyasyonun kanserli hücreleri öldürmek için kullanıldığı durumlarda) veya ameliyattan önce kullanılabilir.

Radyoterapi veya Ameliyattan Sonra Kanserin Geri Dönme Riskini Azaltmak : semptomları hafifletmek – ilerlemiş kanser için bir tedavi mümkün olmayabilir, ancak semptomları hafifletmek ve yavaşlatmak için kemoterapi kullanılabilir; bu palyatif kemoterapi olarak bilinir. Daha az yaygın olarak, kanserli olmayan durumları tedavi etmek için kemoterapi kullanılır. Örneğin, lupus ve romatoid artriti tedavi etmek için düşük dozlar kullanılmıştır .

Nasıl Kemoterapi Uygulanmaktadır !!
Günümüzde İletmekte Olan Teknolojiyi Göz Önünde bulundurursak Bir Çok Kemoterapi Tedavi Şekli Bulunmaktadır.Bunların Önceliğinde Lazer Tedaviside Bulunmaktadır.Bir Çok iyi Huylu Kütleleri Zararsız Bir Şekilde Kanser’den Kurtulma yöntemidir.Bunun yanı Sıra Birde monoterapi) veya bir ilaç kombinasyonuyla (kombinasyon tedavisi) tedavi edilebilirsiniz.

Tabletler ve doğrudan damara enjeksiyonlar dahil olmak üzere kemoterapi ilacının verilebileceği birkaç yol vardır.

Sizinle ilgilenen ekip, özel durumunuz için bir tedavi planı hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Yan etkiler
Kemoterapi genellikle kanseri tedavi etmede veya semptomlarını hafifletmede etkili olsa da, yan etkilere neden olur.

Kemoterapide kullanılan ilaçlar, hızlı büyüyen kanser hücreleri ile kan hücreleri, deri hücreleri ve mide içindeki hücreler gibi diğer hızlı büyüyen hücre türleri arasında ayrım yapamaz.

Bu, çoğu kemoterapi ilacının vücut hücreleri üzerinde zehirli bir etkiye sahip olduğu ve aşağıdakileri içeren sorunlara neden olduğu anlamına gelir:

. her zaman yorgun ve zayıf hissetmek
. Halsiz ve Ağırlık Hissetmek
. Saç Dökülmesi
. Bazı insanlar sadece minimal yan etkilere sahiptir, ancak çoğu insan için bir kemoterapi kürü tatsız ve üzücü olabilir.

Kemoterapinin yan etkileriyle yaşamak ve bunlara uyum sağlamak zor olabilir. Bununla birlikte, tedavi tamamlandıktan sonra yan etkilerin tümü olmasa da çoğunun ortadan kalkacağını anlamak önemlidir.

Kemoterapi gören biriyle yakın temas halindelerse, çocuklar ve hamile kadınlar da dahil olmak üzere diğer insanlara kemoterapinin yan etkilerinin geçme riski yoktur.

By farude