Kadınsı koku genellikle vajinal pH dengesizliğinin bir sonucudur. Vajinal pH normal aralıkta (3,5 – 4,5) olduğunda, kokuya neden olan bakteriler engellenir, böylece vajinanız normal ve sağlıklı kokar. Rahatsızlık hissettiğinizde veya balık kokusu almaya başladığınızda, bu yüksek pH’a işaret eder ve RepHresh Gel’i kullanmak için iyi bir zamandır. Uzun süreli yüksek pH, tıbbi müdahale gerektirebilecek bir enfeksiyon olan BV’ye yol açabilir.

Bu kokuya neden olan mikroorganizmalar vajinada doğal olarak bulunan şekerlere çekilir. Bu şekerleri metabolize ederken koku salan aminler oluştururlar. Bu, terlediğimizde meydana gelen sürecin aynısıdır – terin kendisi kokuyu yaratmaz, tere çekilen bakteriler kokuları serbest bırakır. Bu aynı zamanda adet kokusu için de geçerlidir – adet sıvısının kendisi güçlü bir kokuya sahip değildir, ancak bu yüksek pH sıvısına çekilen bakteriler hoş olmayan kokuları serbest bırakır.

Vajinada, 3.5 ile 4.5 arasında sağlıklı bir pH’ı korumak, faydalı laktobasillerin gelişmesine izin verir ve kokuya neden olan bakterilerin gelişmesine izin vermez. RepHresh Vaginal Gel’in 3 tam gün boyunca sağlıklı vajinal pH’ı koruduğu klinik olarak gösterilmiştir, böylece kokunun nedenine ulaşır ve onu ortadan kaldırır.

By farude