İstanbul Kadıköy İlçesinde Kadıköy Belediyesi’ne Bağlı Olan Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Yaşlanmış Ve Hafıza Kaybı Yaşayan İnsanların Tedavisinde Öncü Bir Sağlık Kurumu Olarak Hizmetine Kaldığı Yerden Devam ediyor.Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Nerede,Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Nasıl Giderim,Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Telefon Numarası,Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Randevu alma,Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Başvurusu,Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Doktorları,Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi ile ilgili Daha Bir Çok Bilgi Yazımızın Devamında Sizlerle….

Adres: 19 Mayıs, 29, Sultan Sokağı, 34736 Kadıköy/İstanbul

Saatler: Kapalı ⋅ Açılış zamanı: Çar 08:00

Telefon: (0216) 356 11 15

Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Yol Haritası

Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi Hakkında Yapılan Yorumlar

UĞUR CAN BAYAZİT – 3 yıl önce


19 Mayıs Mahallesi’nde yapılan 2 katlı binanın ilk katında Alzheimer hastalarına hizmet verilirken ikinci katı ise Sosyal Yaşam Evi olarak kullanılacak.

Alzheimer hastalarının tüm gün yararlanacağı merkezde hastaları yaşama bağlamak, yaşam enerjisi vermek, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini sağlamak ve zihinsel rehabilitasyon çalışmalarıyla, hastalığın evre atlamasını geciktirmek amaçlanıyor.


Merkezde çorap eşleştirme, pirinç, nohut, fasulye ayıklama gibi zihinsel aktiviteler, düğme dikme, sulu boya, hamur yoğurma gibi psiko-motor aktiviteleri ve ahşap boyama, çiçek yapımı gibi sanat aktiviteleri yapılacak. Bunun yanı sıra germe –

gevşeme egzersizleri, yürüyüş programları, top egzersizleri gibi eksersizlerle hastaların bedensel sağlıkları korunacak ancak Alzheimer Merkezi’nde “tıbbi bakım hizmeti” verilmeyecek.

By farude

Bir yanıt yazın