Pekmez Tereyağı Karışımı Nasıl Yapılır – Boğaz Ağrısı için Süper Tarife

Bu pekmezli tereyağı tarifi, sizinle paylaşmak için çok heyecanlı olduğum bir şey. Bu kadar kısa bir tarif yayınladığıma şaşırdıysanız, bunun bir nedeni var: Devam eden bir diziye başlıyorum One Ingredient Makeovers: Pişirmenizi güçlendirmek için 1 tek bileşen . Bu serinin amacı , özellikle lezzet söz konusu olduğunda, büyük bir etki yaratmak için bazen sadece küçük bir şeyin yeterli olduğunu size göstermektir. Birlikte büyük bir değişiklik yaratan birkaç mütevazi öğenin basit karışımları ile birlikte mega gücü yeni yollarla paketleyen tek tek bileşenlerin altını çizeceğim .

Şimdi, ilk Tek Bileşen Oluşturmamıza geçelim: pekmez yağı.

İlk olarak yaşadığım yerden çok uzak olmayan Sierra Nevada dağlarının eteklerinde pekmezli tereyağı yedim. Donner Geçidi’nde yollar 7.000 feet’e tırmanmaya başlamadan hemen önce, altın tepelere ve kilometrelerce yeşilliklere dağılmış birkaç küçük kasaba var. Özellikle bir kasaba, günübirlik seyahatlerimizde düzenli bir durak haline geldi: Nevada Şehri . Altına hücum hissi veren, ancak modern hassasiyetlerle kültürlenen küçük şirin bir kasaba olan Nevada City, doyamadığımız birkaç harika restorana sahiptir.

Neredeyse her zaman yemek yediğimiz yerlerden biri , ünlü National Hotel’den sadece birkaç adım ötedeki ana caddede bulunan Bistro 221’dir . Bistro 221, yediğim en iyi kızarmış tavuklardan bazılarına sahip ; çok yağlı bir ağırlık olmadan yumuşak, lezzetli ve gevrek. Ama bugün hakkında yazdığım kızarmış tavuk değil.

Akşam yemeğiniz gelmeden önce, garson her zaman bir tabak taze pişmiş ayran bisküvisi ve küçük bir kase tereyağı bırakır. Bisküviler kendi başlarına oldukça inanılmaz, ama benim için gerçek yıldız

THE FREAKING BUTTER.

Şimdi, ayran bisküvileri ve erimiş tuzlu tereyağının mükemmele yakın kombinasyonunun daha fazla geliştirilebileceği hakkında hiçbir fikrim yoktu. Muhtemelen dünyadaki en basit, en sevdiğim şeylerden biri: Bisküvinin tepesini çıkardığınızda nasıl buhar şofbenine dönüştüğü, tereyağının sıcak ekmeğe çarptığında nasıl anında kremsi erimiş ipekten bir battaniyeye dönüştüğü. Cidden, bundan daha iyisi nasıl olabilir?

Pekala, arkadaşım. Seni eğitmeme izin ver.

Pekmez Tereyağı: Çok basit, çok iyi.
Bistro 221’in mutfağında biri, tereyağını hiç düşünmediğim bir şeyle birleştirmeyi öğrendi: pekmez. Görünüşe göre bu eski bir Güney fikriydi, ama bunu hiç duymamıştım. Buraya yazarken bile, “Meh, kulağa biraz tuhaf geliyor” diyorum. ANCAK! Görünüşe göre, tuzlu tereyağı ile pekmezin derin, dünyevi tatlılığının birleşimi, açıklayamadığım bir tür büyücülük yaratıyor. (Eh, bunun bilimini açıklayabilirdim, ama muhtemelen çok çabuk sıkıcı olurdu.)

Yumuşak tuzlu tereyağı ve oda sıcaklığındaki pekmezi karıştırmanın basit eylemi, mükemmel miktarda tatlı, tuzlu, kremsi ve yayıldığında şeklini tutacak kadar sıkı bir yayılma yaratır. Hala tereyağı gibi erir, bu nedenle o sevilen erimiş kaliteyi kaybetmez, ancak mantıklıysa daha fazla “yapışır”. O bisküviye gerçekten hayatı ona bağlıymış gibi yapışıyor.

Garsonumu az önce masaya getirdiği pekmezli tereyağı hakkında kızarttım ve oranı paylaşmaktan mutlu oldu. Bu yüzden tarifi eve getirdim ve denedim ve tahmin edin ne oldu? Lezzetli ve kolay ve beni 90 saniyeliğine dünyanın en mutlu insanı yaptı.

Tarif aşağıdadır. İsterseniz, oranı biraz ayarlayabilirsiniz. Pekmez tereyağınız için daha derin bir lezzet ister misiniz? Peki, daha fazla pekmez ekleyin! Yoksa daha ince bir lezzet mi arıyorsunuz? Ardından yoğunluğunu hafifletmek için melası %25 oranında azaltın. Ve biraz ekstra bir şey arıyorsanız , daha da büyülü bir şey yaratmak için aşağıdaki pekmezli tereyağı tarifine notlar ekledim: zencefilli tereyağı . Eğer büyük bir zencefilli şeker hayranıysanız, bunun hayatınızı değiştirebileceği konusunda önceden uyarıda bulunun.

Pekmezli tereyağı hemen hemen her türlü ekmekli ürünle harika gider: bisküviler, çörekler, tost, simit, waffle ve krep ( bu vişneli hindistan cevizi çörekleri gibi ). Bu süper basit tek bileşenli makyaj, özellikle tüm tohum ve kuruyemişlerin olduğu çılgın ağır tür gibi, sağlıklı tam tahıllı ekmeklerle özellikle iyi gider. Kalın bir dilim çavdar ekmeği üzerine sürülen pekmez yağı bir vahiydir.

İleride bu tek bileşenli makyajlardan daha fazlasını yayınlamayı umuyorum . (Hepsinin bir arşivi için bağlantıya tıklayın – gelecekte daha fazlası olacak.)

Sizin için yapmak için:
Kendi pekmez tereyağınızı yapmak için aşağıdaki basit tarifi izleyin. Cidden, tamamlanması sadece 2 dakika sürer. Ardından en sevdiğiniz ekmek veya çörek üzerine sürün. Zevk almak!

Paylaşmak istediğiniz inanılmaz bir tek bileşenli makyajınız var mı? Belki şaşırtıcı bir etki yaratan basit bir karışımdır ya da tamamen paylaşılması gereken yeni veya benzersiz bir şekilde kullandığınız tek bir bileşendir. Her iki durumda da, bana bildirin! Fearlessfresh.com’a yardım etmek için bir e-posta gönderin, çünkü bunu duymayı çok isterim. Belki seni bir sonraki yazının yıldızı yaparım. ?

tereyağ pekmez nasıl yapılır
tereyag pekmez oksuruk icin
tereyağı pekmez kürü
tereyağ pekmez öksürüğe
pekmez tereyağı öksürüğe bebeklerde
pekmez tereyağı öksürük keser mi
tereyağı pekmez tarifi
pekmez tereyağ karışımı
tereyağ pekmez süt
tereyağı pekmez su neye iyi gelir
pekmez tereyağ su karışımı
tereyağ pekmez su
pekmez un tereyağ
tereyağ ve pekmez
tereyağ ve pekmez faydaları
bebekler için tereyağ ve pekmez
tereyağı ve pekmez
tereyağ pekmez yapımı
tereyağ pekmez yumurta
tereyağ pekmez zencefil
ayva tereyağı pekmez zencefil
zeytinyağ pekmez
tereyağlı pekmez tarifi
bebeklere tereyağ pekmez
tereyağlı pekmez karışımı
5 litre pekmez fiyatı
5 kg pekmez
5 kg pekmez fiyatı
pekmez tereyağ karışımı tarifi
pekmez tereyağ karışımı faydaları

By farude