İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Byfarude

Eyl 29, 2021 #istanbul 29 mayıs üniversitesi edebiyat fakültesi, #istanbul 29 mayıs üniversitesi fen edebiyat fakültesi ücretleri, #istanbul aydın üniversitesi edebiyat fakültesi ücretleri, #istanbul sabahattin zaim üniversitesi fen edebiyat fakültesi, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi 1967, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi 3 ders sınavı, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi akademik takvim 2021, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi ders seçimi ne zaman, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi devam zorunluluğu, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi erasmus anlaşmalı ülkeler, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi hazırlık var mı, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi ne zaman açılacak, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi puanları, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi taban puanları 2019, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji bölümü, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi türk dili ve edebiyati bölümü, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi üç ders sınavı, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi uludağ sözlük, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi ünlü mezunları, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi üstten ders alma, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi uzaktan eğitim, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi vikipedi, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi vize tarihleri, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yatay geçiş, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yatay geçiş sonuçları 2018, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yayınları, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yaz okulu, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yaz okulu 2020, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yök atlas, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yurt, #istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi yurtları, #istanbul üniversitesi fen edebiyat fakültesi vezneciler

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Nerede,İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ücretleri,İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Taban Puanları,İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Telefon Numarası,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi kütüphanesi,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi kütüphanesinin mimarı kimdir,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi mimarı kimdir,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi taban puanları,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi kütüphanesinin mimarı,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi öğrenci işleri,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi akademik takvim,istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi bölümleri

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, 1933 yılında İstanbul Üniversitesi bünyesinde Edebiyat Fakültesi adı ile kurulan fakülte. Türkiye’nin ilk edebiyat yüksek okuludur.

Bulunduğu yer: İstanbul Üniversitesi

Adres: Balabanağa Mahallesi Ordu Cad, Laleli Cd. No:6, 34134 Fatih

Saatler: Açık ⋅ Kapanış saati: 18:00

Kuruluş tarihi: 1933

Telefon: (0212) 455 57 00

Dekan: Prof. Dr. Hayati Develi

Bulunduğu Yer: Vezneciler, Fatih, İstanbul

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yol Haritası

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Hakkında Yapılan Yorumlar

Nusret Leytenan – bir hafta önce YENİ
İçerisi köle pazarı gibi. Her türden insanlar var. Gelin, canınız sıkılmaz…

mahmut Camcı – bir ay önce
Edebiyat fakültesi,eski daru’l-fünûn, binası tarihi bina,öğrenciye ruh veren ve nostaljik hayat yaşatan bir havası var. İstanbulun merkezinde tarihi mekanlara yakın, kütüpheneler yakınında ve kitapçılarla bilhassa sahaflarla komşu bir mekana sahiptir.
Egitimi bizim zamanımızda Türkiyenin en kalitesiydi,yıllar geçti, şu anki eğitimi hakkında fazla bir malumata sahip değilim.
Ama yine de egitim açısından kaliteli bir eğitime sahip olduğunu düşünüyorum.

Aref – 7 ay önce
Fiziğin metafiziğe yenildiği nokta.
Binaların ruhlarının olduğu yer.
Tarih kokan mekan.
Canım fakültem….

Bülent ERCAN – 2 ay önce
Hemen yanında Arkeoloji müzesi var ilk çağlardan günümüze kadar çeşitli bulgular ilgilenenler için büyük keyif sergilemekte. Taş aletlerden, başlayarak, tunç, demir her türlü ilkel aleti görme şansına sahipsiniz. Giriş ücretsiz ve içeride size sırnaşık ve sevimli bir kedicik eşlik etmekte. İyi eğlenceler.

Usame FUAT – 3 ay önce
Saat 11de sınavın var. Sen de erken gelip kantinde çay ve tostla kahvaltını yapıyorsun. Saat 9 oldu kütüphaneye çıkıp sınava 10dk kala orta bahçeye bakan pencereler yanında oturup dersini çalışıyorsun. Sınav biter bitmez Amfi 10 tarafına gidip masa tenisi maçlarını keyifle izliyorsun. Saat 13 oldu, yemek saati geldi. En yakın arkadaşını çağırıp birlikte anakampüs veya esnaf yemekhanesine kadar yürüyorsun. Yemekhanedeyken bir yandan arkadaşın sesi ve diğer öğrencilerin kahkaha sesleri öbür yandan çatal ve kaşık sesleri kulağına basıp muhteşm bir melodiyi oluşturuyor. Yemek biter bitmez öbür sınavs çalışmak için merkez kütüphanesine gidip güneş batana kadar orada kalıyorsun. Gün bittiğinde okulun karşısındaki otobüs durağından otobüse binip eve gidiyorsun. Okulun en keyifli günü böyle geçirmiş oluyorsun. O günleri Çok özledim gerçekten.

Rahime Yavuz – 9 ay önce
Muhteşem tek kelime ile Türkiye’nin en değerli hocalarını bünyesinde barındıran hem tarih hemde ilim dolu bir merkez

Mert Ağaoğlu – bir yıl önce
1997 yılından beri talebesi olduğum ve olmaktan gurur duyduğum fakültem.. Fakülte kitaplığı, seminer kitaplığı, amfileri, orta bahçesi, küçük ama sevimli kantiniyle gerçek bir üniversite havasına sahip fakülte.. İki lisans (Sanat Tarihi, Kütüphanecilik) bir yandal (Felsefe) ve Doktora (Sanat Tarihi) öğrenimimi tamamladığım, başka bir devlet üniversitesinde Hoca olmamı sağlayan müessese.. ve halen Tarih bölümü ikinci sınıf öğrencisi olarak devam ettiğim arkadaşlarla toplandığımız kopamadığım okulum 🙂

Anadolu Pars – 2 yıl önce
Mazilerimin olduğu yer; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi. Ne zaman geçsem kendisine hayran hayran bakıyorum. Çünkü maziler göz önüne geliyor. Her köşesinde farklı farklı yaşanmışlık var. İnsan burada olunca kendisini huzurlu hisseder mi? Evet huzurlu hisseder. Unutulmayacak anılar, özlemler var.

Feyza Nur – 6 ay önce
Edebiyat Fakültesi öğrenci işleri neden telefonlara , maillere bakmıyor. Kaç tane mail attım. 24 saat içinde cevaplanıyor yazıyor bir de ! Telefonları açan yokk ! İşe bak yaa Fakülteye gelebilsem gelirim zaten. Neden arayayım neden mail atayım. Nasıl bir şey bu?

Merve TURAN – 3 yıl önce
Orta bahçedeki duman altı manzaraları, çıkan siyasi olayları, olaylardan dolaylı kapı önünde sürekli nöbet tutan özel harekat polislerini görmezden gelirsek güzel bir fakülte, tramvay durağına ve bir çok camiye çok yakın olmasıda avantajı. Tarihi bir fakülte. İçinde Mescidide var 👍 bazı amfiler de manzaranın güzelliğine dalıp dersi dinlemeyi unutabilirsiniz.

By farude

Bir yanıt yazın